Yeni sezon ürün stoklarımız Haziran ayında güncellenecektir!

Hangi Uyku Tulumunu Giydirmeli?

Hangi Uyku Tulumunu Giydirmeli?

Bütün ergoPouch uyku kıyafetleri doğal, GOTS sertifikalı organik pamuk ve bambudan üretilmiştir. Doğal lifler bebeğinizin cildine nefes aldırır, hassas cildini toksik kimyasallardan korur, egzama parlamalarını azaltır.

**Şemada bulunan her sarı ürün 2.5 TOG değerinde herhangi bir ürün olarak, her lacivert ürün 1.0 TOG değerinde herhangi bir ürün olarak, her mavi ürün 0.2 TOG değerinde herhangi bir ürün veya ince bir badi (ince bir penye içlik) olarak göz önünde bulundurulabilir.
*** Sadece ergoPouch ürünleriyle kullanım için tasarlanmıştır. Bu şema yalnızca bir rehber olarak hazırlanmıştır.

Lütfen hastalık, klima/ısıtma ve bebeğinizin genel olarak sıcak mı yoksa soğuk mu olma eğiliminde olduğu gibi diğer faktörleri de göz önünde bulundurun. Çocuğunuz için en uygun kombinasyonu yine kendiniz deneyimleyerek keşfedeceksiniz. Sizinle paylaştığımız bilgiler çoğunluk üzerinden toplanılan bilgi ve deneyimleri baz alarak paylaşılmaktadır, sadece tabloyu göz önünde bulundurmanız doğru olmayacaktır.

TOG değerli, nefes alabilen organik pamuktan üretilen uyku giyimlerimizle tahmin ve deneme-yanılma sürecini biraz daha kısaltmak en önemli hedeflerimizden bir tanesi.

TOG, uyku giyimi ve yatak örtülerinin yalıtımı ve sıcaklığını gösteren bir ölçü birimidir. Basitçe anlatmak gerekirse, TOG derecesi ne kadar düşük ise kumaş o kadar hafif olur. TOG derecesi ne kadar yüksek olursa, ürününüz o kadar dolgulu ve yalıtımlıdır, daha sıcak tutmakta yardımcı olur. Bebekler yetişkinler gibi kendi sıcaklıklarını koruyamadıkları için, ergoPouch uyku tulumları ve pijamaları farklı TOG değerleriyle bu görevi üstlenir. Doğal yapısıyla güvenli ve rahat bir uyku sağlamanın yanısıra, bebeğinizin cildini nefes aldırarak ısı seviyesini korur.

Bebekler doğal kumaşlar içerisinde daha iyi uyurlar çünkü odanın sıcaklığı değişse bile, doğal lifler içerisinde bebeğinizin ısı seviyesi gece boyunca sabit kalır ve neticede terleme/üşüme sebebiyle uykuları bölünmez. Doğal kumaşlar soğuk bir gecede ılık, sıcak bir gecede serin ve rahat uyumalarına yardımcı olur. Bu sayede hem bebeğiniz hem de siz, daha uzun ve kesintisiz bir uyku deneyimi yaşamış olursunuz. ergoPouch uyku kıyafetlerinde sadece organik pamuk, bambu gibi doğal lifler kullanılmaktadır çünkü bu materyeller vücudu eşit bir sıcaklıkta tutmakta en faydalı olanlardır. İç dolgulu bütün tulumların dolgu malzemesi %100 organik pamuktur.

Genellikle kundak veya uyku tulumunuzun altına ince bir badi giydirerek kullanmaya başlamanızı öneririz. Her bebeğin bünyesi farklı olduğundan ötürü, içlik belirlemeden önce lütfen kontrol ediniz:
Odanın sıcaklığı nasıl?
Bebeğinizin odasının ısı seviyesini belirlerken gün içerisinde farklı sıcaklıklarda olma ihtimalini göz önünde lütfen bulundurun.
Bebeğiniz ne kadar sıcak?
Bebeğinizin göğsünü veya sırtını kontrol edin. Bebeklerin kan dolaşımı uç noktalarda daha yoğun olduğundan, kolları veya bacaklarının soğuk olması normaldir. Bu bilgiyi doktorunuz da onaylayacaktır. Kısa/uzun kollu içlik veya ergoPouch uyku giyimi seçimi sizin tercihinize kalmıştır.
Bebeğiniz hasta mı?
Klima, hastalık gibi faktörleri göz önünde bulundurun. Genellikle çok terleyen/üşüyen bir yapıya sahip bebeğiniz var ise içerisine ince veya kalın giydirerek deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Genetik olarak her bebek farklı yapıya sahiptir ve farklı ortamlarda büyüdüklerinden ötürü sıcak/ soğuk alışkanlıkları değişkenlik gösterecektir. Genellikle çok terleyen/üşüyen bir yapıya sahip bebeğiniz var ise içerisine ince veya kalın giydirerek deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Genetik olarak her bebek farklı yapıya sahiptir ve farklı ortamlarda büyüdüklerinden ötürü sıcak/soğuk alışkanlıkları değişkenlik gösterecektir.

0.2 TOG ince bir penye kalınlığında, 1.0 TOG dolgusuz, ince bir hırka kalınlığında, 2.5 TOG ise yorgan kalınlığındadır. Genel olarak gece uykusunda yorgan kullanan annelerimiz 2.5 TOG uyku tulumlarımızı tercih etmektedir. 2.5 TOG tulumların kollarında dolgu bulunmamaktadır. Yorgan veya battaniye kullanan ailelerimiz genellikle 2.5 TOG tercih etmektedirler. Çoğu ailemiz bahar aylarında 1.0 TOG, yaz aylarında 0.2 TOG tercih etmektedirler. Ayrıca 0.2 TOG ve 1.0 TOG tulumlarımız, maksimum rahatlığı sağlamak amaçlı diğer bütün ergoPouch ürünlerimizin içerisine giydirilebilir.

Örneğin oda 22-23°C arası bir sıcaklıktaysa...
1. İnce bir badi (veya 0.2 TOG ergoPouch uyku giyimi) giydirin
2. Sırt/göğüs kontrolu sağlayarak üzerine 1.0 veya 2.5 TOG ergoPouch uyku giyimi giydirin.
3. Kundak tulumunuzun üzerine, özellikle gece derece düşüyor ise, kelebek hırka giydirebilirsiniz.
*28 derece ve üzeri sıcaklıklarda kullanıma uygun ergoPouch uyku tulumu bulunmamaktadır

0