0.2 TOG Yazlık Ürünler Sınırlı Sayıdadır

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

ERGOPOUCH AUSTRALIA

Ergopouch, Alina Sack adında bir anne tarafından kurulan Avustralyalı bir markadır. Uykusuzluk deneyimlerinden yola çıkarak Ergopouch markasını kuran Alina ve tasarladığı uyku tulumları, ‘Baby Maternity Awards’ ödülünü defalarca kazanmıştır.

Neden bebeğimi kundaklamalıyım?

Bebeğinizi kundaklamak onu rahatlatır ve sakinleştirir. Bu şekilde bebeğiniz kendini anne karnındaki gibi özel, kapalı bir alandaymış gibi hisseder. Doğumdan sonraki birkaç gün bebekler ürkermişçesine refleksler yapmaya başlar ve bu uyuyan bir bebeği rahatlıkla kendi uykusundan uyandırabilir. Cocoon isimli ürünlerimiz bunu önlemek için tasarlanmıştır.

Kundaklamak anneler arasında ‘geçmişten kalma bir yöntem’ diye bilinmesine rağmen, yakın zamanda Washington University School of Medicine, 26 bebek ile yaptığı bir araştırmada, kundaklanan bebeklerin uyku esnasındaki hızlı göz hareketlenmeleri, kundaklanmayan bebeklerinkine göre iki kat daha fazla olduğu kanıtlamıştır.

Ne zaman kundağı bırakmalıyım?

Bebeğiniz kendi başına arkasına dönmeye başladığı zaman artık kundaklamanıza gerek kalmamış demektir. Her bebeğin gelişim süreci farklıdır, ama genellikle bu 3. aydan sonra başlar. Cocoon ürünlerimiz bu süreci sizin için kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bebeğiniz hazır olduğunda, tek kolun çıt-çıtını açıp, kolunu serbest bırakabilirsiniz. Bebeğiniz tek kolu dışarıda olmasına alıştıktan sonra ikinci kolu da serbest bırakıp, ErgoCocoon ürününüzü, bebeğinizin rahatlıkla içinde uyuyabileceği ‘Sleep Bag’ olarak kullanabilirsiniz.

Bebeğim Cocoon içerisinde elleri havadayken uyuyabilir mi?

Bütün ürünlerimiz doğal hareketleri önlememek için esneyebilen kumaştan üretilmiştir. Diğer kundaklarda gördüğümüzün aksine, Ergopouch kundakları, kolları bebeğin yanlarına yerleştirmesine izin vermeyip, bebeğiniz için daha rahat bir pozisyon sağlamakta. Bebeğiniz hiçbir zaman iki elini de kafasının yanına kadar çıkartmayı başaramayacaktır.

Kundak ile beraber pike/battaniye kullanabilir miyim?

Güvenli uyku için beşiğin içerisinde minimum eşya bulundurmanız önemli. Bu sebepten dolayı bebek odanıza uygun ısıda olan TOG seviyesindeki ürünü seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Eğer pike kullanmak zorunda hissediyorsanız lütfen dikkatli olunuz.

Ürünün boğaz kısmı biraz sıkıyor gibi, ne yapmalıyım?

Cocoonlarımız göğüs ve omuz kısımlarını sıkmak amaçlı tasarlanmıştır. Bebeğinizin kundağın içerisine girip kafasını kapatmaması çok önemlidir. Ürününüzün sıkı olup olmadığını ölçmek için boyun kısmından içeriye iki parmağınızı sokun, eğer sığıyorlarsa doğru bedendir. Eğer sığmıyorsa fermuarı 1 cm kadar aşağıya indirebilirsiniz.

Neden uyku tulumlarında pamuk doldurma var?

Doğal elyaf içerisinde uyumak bebeğinizin daha güzel bir uyku uyumasını sağlar. Doğal elyaf ciltteki nemi dağıtır, eşit derecede sıcaklık ve vücut ısısı yaratır. Ergopouch uyku tulumları nefes alabilir olduğundan bebeğinizi terletmeden ılık tutmak için tasarlanmıştır. Polyester gibi sentetik dolgular aynı kalitede değildir ve gece boyunca farklı ısı seviyelerine sebep olabilir.

Uyku tulumlarının yanlarındaki esnek kısımlar neden var?

Bebekler kıvrılıp kıpırdamaya başladıkça, esnek kısımlar kendisinin rahat hareket etmesini sağlar ve dolanmamasına yardımcı olur. Ayrıca ürünü nefes aldırarak, ısı seviyesini korumak için esnek bir yapıya sahiptir. 

Çocuğum uyku tulumunun fermuarını kendisi açmaya başladı. Ne yapabilirim?

Bu herkeste olan genel bir sorundur. Aslında uyku tulumlarımıza küçük parmakların girmemesi için tasarlanmıştır, ama bazı çocuklar yine de kaçmayı başarabilir. Böyle bir durum söz konusu ise tulumu tersine çevirip o şekilde kullanmanızda sakınca yoktur.

Hangisini seçmeliyim- 0.2 TOG, 1.0 TOG, 2.5 TOG?

Isı seviyelerimiz için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. Uyku blogumuzda bulunan detaylı yazılarımıza göz atabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için info@mondebebe.com mail adresine mail atabilirsiniz. 

 

0